Tropem lifeSTYLOWYCH miejsc – Restauracja Kofeina Corner

//Tropem lifeSTYLOWYCH miejsc – Restauracja Kofeina Corner
Tropem lifeSTYLOWYCH miejsc” to cykl artykułów poświęconych ciekawym miejscom, w głównej mierze na Śląsku, ale nie tylko ;)  Żyjemy w czasach, gdzie ponownie zostaje doceniony kunszt i rzemiosło, lokalne sklepy oraz indywidualizm. Powoli odchodzimy od masowych produkcji, szybkiego trybu życia i kupowania produktów kiepskiej jakości – „bo tak taniej”. Zauważamy piękno nie tylko ludzkie, ale także designu, kulinarne czy samej natury. Zaczynamy doceniać jakość, naturalność i warzywa prosto z domowego ogródka! Chcemy otaczać się przedmiotami cieszącymi nasze oko i przebywać w ciekawych miejscach. Stąd pomysł na to, by podzielić się z Wami ciekawymi miejscami, do których warto udać się na zakupy, gdzie można przysiąść na kawę lub zjeść pyszne śniadanie, otaczając się świetnym designem i poznając współczesną kulturę na każdym kroku.

Co to za miejsce?

Katowice w ostatnim czasie bardzo rozwinęły się pod względem kultury i gastronomii. Powstało wiele ciekawych miejsc, które przyciągają swoich klientów świetnym jedzeniem, ale także designem na światowym poziomie. Jedną z takich knajp jest Kofeina Corner, miesząca się w samym centrum Katowic. Pierwszą rzeczą, która przykuła moją uwagę do tej restauracji jest industrialny wystrój wnętrza w iście miejskim klimacie. Drewno, cegła, metal, szkło i ceramika. Każdy element wystroju bardzo mocno nawiązuje do stylu industrialnego. Świetnym rozwiązaniem są miejsca siedzące przy ogromnej witrynie okiennej. Jest to bardzo modny element, który w ramach możliwości wykorzystują restauracje, a dzięki temu przyciągają takich freak`ów jak ja 😉. Elementy dekoracyjne takie jak zielone płytki na ścianach, geometryczna podłoga przy barze czy czerwony kolor mają nadać wnętrzu odrobinę indywidualnego sznytu.

ciekawe miejsca w katowicach

Jakie jedzenie?

Restauracja, która zasługuje na polecenie musi serwować świetne jedzenie! Bez dwóch zdań dania są wyszukane i niesztampowe. Co prawda, czasem są jak dla mnie zbyt wyszukane (jestem nudziarą lubię jeść jedno i to samo w kółko), ale jeszcze nie zdarzyło się, żeby coś mi nie smakowało. Bardzo podoba mi się, że kuchnia jest na widoku, klienci od razu nabierają zaufania do kucharzy i chętniej zamawiają dania, a nie tylko kawę (która swoją drogą jest idealna) 😉.

Tropem lifeSTYLOWYCH miejsc

Trochę technicznych informacji…

Warto wspomnieć też o tym, że restauracja ta serwuje catering, a także jest przystosowana do przyjęcia sporej rodziny na niedzielny obiad :) Długi, drewniany, industrialny stół sprzyja tej przyjemności! Ogromnym plusem jest lokalizacja! W pobliżu (3 minuty na pieszo) od Katowickiego rynku – można wybrać się na spacer po obfitej wyżerce. Dodatkowo zaparkować można na parkingu pobliskiej galerii handlowej, dokładnie 25 metrów od galerii jest restauracja, bliżej już być nie mogło 😉. Warto też wspomnieć o obsłudze, bardzo miła i co ważne profesjonalna! Umówmy się – czasem w polskiej gastronomii trudno o sympatyczną obsługę, ale o tym miejscu absolutnie nie wolno tego powiedzieć.

Bardziej techniczne info? Tak, jest dostępne WiFi i tak, są gniazdka elektryczne, można ładować komputer/telefon 😉. Restauracja otwarta jest codziennie od 10:00 – 22:00 <3

Jeśli lubicie miejskie życie i dobre jedzenie to koniecznie odwiedźcie Kofeinę Corner. Z czystym sercem polecam, ale przygotujcie się na większą dawkę dobrych, gastronomicznych miejsc w Katowicach, bo takich jest na prawdę sporo.

Fot.: Anna Mika <3

Z chęcią poznam Wasze ulubione, lifeSTYLOWE miejsca. Gdzie lubicie przebywać? Podzielcie się ze mną!

2017-06-22T19:49:21+01:00

Zostaw komentarz