Rozwój osobisty zawsze jest w trendach!

/, PORADY/Rozwój osobisty zawsze jest w trendach!

Rozwój osobisty a wygląd

Jestem osobą, dla której rozwój jest bardzo ważny. Często decyduję się na podjęcie nauki czy szkolenia niekoniecznie związanego z moją branżą. Ważne, żeby uzupełniało to wiedzę, którą już posiadam i otwierało mnie na nowe horyzonty, nowe spojrzenia. Bez tego prawdopodobnie moja praca umrze w przeciągu roku, no może dwóch lat.

Dlatego zawsze każdemu polecam, aby po pierwsze nie zastanawiał się nad tym czy warto, czy to się opłaca i by odpuścił sobie wiele innych wymówek. Ciągłe poszerzanie swoich kompetencji jest nieodłącznym krokiem w drodze na szczyt. Okrutna rzeczywistość? Nie. Raczej realia naszego życia. Wiedza ma ogromną wartość , a umiejętność korzystania z niej jeszcze większą.

Zastanawiasz się, dlaczego dziś postanowiłam poruszyć ten temat?

Nieustannie spotykam się z sytuacją trwonienia pieniędzy na kolejną przysłowiową bluzkę w szafie, z jednoczesną niechęcią inwestycji we własny rozwój. Skąd się to bierze? ;) Nie mam pojęcia. Zawsze powtarzam swoim klientkom, że dobre zmiany zaczynają się od środka, nie od ubrań, dodatków czy koloru włosów. Zaczynają się od postrzegania świata wokół nas, rozumienia pewnych mechanizmów, poznania siebie i swoich możliwości, wiedzy ogólnej o świecie, o nas i o tym jak zmienić swój wizerunek, jak do tego podejść, żeby efekt był wieczny, żeby zmiany w wizerunku były inwestycją, a nie wydatkiem. Może niektórzy myślą, że to wszystko wiedzą… Jak to pisał Wiliam Shakespeare „Głupiec myśli, że ma dość rozumu; mędrzec wie, jak wiele mu brakuje.” ;)

Mieć czy być?

Jak bardzo ważne są relacje, postawa, spojrzenie, tembr głosu. Skąd mamy to wszystko wiedzieć? Z kolorowych czasopism i programów telewizyjnych? Przecież powszechnie wiadomo, że media często zniekształcają prawdę, na rzecz tego, co się „sprzedaje”, jest bardziej chwytliwe.

Jakie źródło informacji jest więc dobre? Nic innego jak spotkania, warsztaty, szkolenia, rozmowy z innymi, którzy mają podobne doświadczenia – wszystko to, co angażuje bezpośrednio w interakcję. Pewnie myślisz sobie, że łatwo mi się to wszystko pisze, a rzeczywistość jest inna. Gwarantuję Ci, że zrobić jest tak samo łatwo, jak napisać ;)

Misja CodeDress – warsztaty wizerunkowe

Postanowiłam narzucić na siebie pewną misję związaną z rozwojem moim, jak i innych. Marzę o tym, aby nasze społeczeństwo rozwijało się tak, jak rozwija się świat. Moja mała i skromna misja polega na organizowaniu wszelkich spotkań dla kobiet, dzięki którym uczestniczki mogą nawiązać nowe relacje osobiste czy biznesowe, mogą skonfrontować swoje poglądy z innymi, ale też dowiedzieć się czegoś nowego. Począwszy od małych warsztatów ze stylizacji skończywszy na spotkaniach przedsiębiorczych kobiet. Naprawdę to działa! Kobiety spotykając się w swoim gronie, wręcz rozkwitają, nabierają wewnętrznej mocy, cieszą się tą chwilą, a co więcej – wykorzystują z niej jak najwięcej. Chociażby fakt, że uczestniczki moich warsztatów nawiązały bardzo fajną współpracę biznesową, która trwa już długi, długi czas! Jest to dowód tylko na to, że warto bywać!

Warsztaty ze stylizacji „W tym Ci do twarzy” to cykliczne spotkania przy kawie, zawsze w fajnym, designerskim miejscu. Wybór miejsca jest dla mnie tak samo ważny, jak sam przebieg warsztatów. Piękne wnętrza rozbudzają w nas różne pozytywne myśli, a wrażliwość estetyczna ma ogromne znaczenie na postrzeganie samego siebie! Warsztaty te to nie jest spotkanie, na którym wspólnie studiujemy sylwetki, a ja mówię co wolno, a czego nie można nigdy… Nie, nie… Celem tych warsztatów jest poukładanie pewnych spraw związanych ze stylem, wizerunkiem, kobiecością. Wspólnie omawiamy nasze rozterki i dzielimy się pytaniami, na które nie znalazłyśmy odpowiedzi.

Będąc w kameralnym gronie dialog toczy się jak szalony, każda kobieta ma swoje zdanie na każdy temat –  i to jest w tym najlepsze. Burza mózgów czy wymiana zdań pozwala na znalezienie dla siebie odpowiedniej metody na tworzenie spójnego z osobowością i stylem życia wizerunku. Warsztaty te mają być zapalnikiem do wielkich działań i zmian dla moich uczestniczek i co jest cudowne – rzeczywiście tak się dzieje :)

Dlatego jeżeli spotkasz na swojej drodze jakiś kurs, warsztaty, spotkanie i będziesz zastanawiać się czy warto… Zawsze warto! Pamiętaj, to co wyciągniesz z danego spotkania, to Twoje! :)

Tymczasem zachęcam do odwiedzenia mnie na Facebooku, być może właśnie szykują się jakieś warsztaty lub spotkanie dla kobiet, na które warto się wybrać ;)

2018-08-09T19:18:34+01:00

Zostaw komentarz