Brunch w spódnicy – spotkania dla przedsiębiorczych kobiet

//Brunch w spódnicy – spotkania dla przedsiębiorczych kobiet

30 lipca w Katowicach razem z Angeliką Materską zorganizowałam spotkanie dla przedsiębiorczych kobiet. Trochę czasu minęło od pierwszej edycji, ale nie próżnujemy! Właśnie trwają przygotowania do drugiego spotkania, dlatego postanowiłam podzielić się swoimi odczuciami z wydarzenia i nieco zachęcić do śledzenia tego przedsięwzięcia.spotkania dla przedsiębiorczych kobiet

Według mnie brakowało takiej inicjatywy na Śląsku – sama chciałam poznać kobiety, które działają, od których wiele mogę się nauczyć pod względem prowadzenia biznesu i własnej działalności, także online. Obserwując Polki, zauważam w nas duży potencjał i to, jak prężnie możemy działać. Chciałam stworzyć i zapoczątkować niezobowiązujące biznesowe spotkania dla kobiet – tak dla relaksu. Co więcej – zależało mi na tym, aby spotkania te miały formę wyjścia z koleżankami w niedzielny poranek na kawę, podczas których może wydarzyć się coś bardzo ciekawego ciekawego dla uczestniczki i jej biznesu, a ona sama wyjdzie z niego naładowana pozytywną energią i zapałem do dalszej pracy! Chciałam, aby właśnie tak był odbierany „Brunch w spódnicy”. Wzięłam się więc do pracy i z niezastąpioną pomocą Angeliki powstał „Brunch w spódnicy”.

W kilka dni od ogłoszenia wydarzenia wyczerpały się wszystkie bilety. Okazało się, że nie tylko ja mam taką potrzebę, a przedsiębiorcze kobiety faktycznie chcą się integrować i wzajemnie wspierać, a co więcej… współpracować!

Podczas spotkania na uczestniczki czekały różne atrakcje. Odbyły się tematyczne prelekcje. Pierwszą poprowadziła Alina Szklarska, autorka bloga Design Your Life. Opowiedziała o tym jak zbudowała swoją markę opartą na działaniach online, co jest ważne w prowadzeniu takiej działalności i jak budować społeczność wokół swojej firmy. Dla mnie była to naprawdę cenna prelekcja i jeszcze tego samego dnia zaczęłam wprowadzać w życie jej wskazówki 😉 Nie jest to proste, gdyż na co dzień zajmuję się kilkoma tematami jednocześnie, ale bardzo się staram!

Alina Szklarska autorka bloga Design Your Life

Prelekcje- Kasia i Karolina na temat rozwoju firmy

Kolejno swoje wystąpienie miały dziewczyny z agencji brandingowej – Kasia i Karolina – które przedstawiły uczestniczkom solidną dawkę porad, związanych z employer brandingiem. Wyznaczyły wszystkim obecnym kilka praktycznych ćwiczeń, pozwalających przedsiębiorczym kobietom uporać się z problemami w firmie.
MR. Fox Katowice

Między prelekcjami restauracja Mr.Fox zaserwowała wytrawny brunch dla każdej uczestniczki oraz kawę i herbatę pod dostatkiem – czyli to co przedsiębiorcze kobiety uwielbiają najbardziej 😉 By osłodzić nieco spotkanie, nawiązałam współpracę z kilkoma przedsiębiorczymi kobietami, które prowadzą swoje firmy i chętnie wzięły udział w wydarzeniu jako partnerzy. Marka Sweet Bouquet podarowała francuskie ciasteczka – makaroniki do degustacji – zniknęły w mgnieniu oka. A to dobre! – naturalne konfitury też się pojawiły na słodkim stole. Croissanty z tą konfiturą były naprawdę wyśmienite.

Brunch w spódnicy

Brunch w spódnicy - spotkanie dla przedsiębiorczych kobiet

Brunch w spódnicy - spotkania dla przedsiębiorczych kobiet

Madlen Flowers zadbała o przepiękne kwiaty dla naszych prelegentek! Bukiety przez wszystkie z nas zostały sfotografowane z każdej strony ;D

Oczywiście nikt nie mógł wyjść z pustymi rękoma. Zadbałyśmy o to, by w torbach dla gości znalazły się symboliczne upominki. Cake popsy marki Chocodami zauroczyły zarówno nas, jak i uczestniczki. Pod kubek gorącej kawy – drewniana podstawka od Bear`s home z logotypem „Brunch w spódnicy”. Natomiast marka Papierniczeni zadbała o notatki podczas prelekcji i podarowała każdej uczestniczenie oryginalny notes zapakowany w niezwykłą kopertę. Wszystkie cieszyłyśmy się jak dzieci na widok zabawek 😉 Mało tego! Odbyła się loteria biletów, w której do wygrania było sporo prezentów. Saffa – katowicka marka biżuteryjna obdarowała uczestniczki ręcznie robioną biżuterią – nie powiem, sama chciałabym wygrać taki prezent. Agnieszka Nawrat podarowała oryginał modowej ilustracji, A to dobre! – wręczyła koszyki ze zdrową żywnością, Alina Szklarska – planner swojego autorstwa, a ode mnie jedna z uczestniczek dostała voucher na przegląd szafy lub zakupy ze stylistką. Poza tym… Wydarzyło się coś niezwykłego! Uczestniczki jedna po drugiej, „dorzucały” od siebie i swojej firmy prezenty do loterii. Dzięki czemu niemal każda wyszła z jakimś prezentem.

Spotkanie dla kobiet w Katowicach

Należy dodać , że o podarunkach i atrakcjach wcześniej nikt nie wiedział. Była to prawdziwa niespodzianka dla uczestniczek. Tym razem też przygotowujemy kilka ciekawych atrakcji – oczywiście na razie nie zdradzimy szczegółów!

Jak moje odczucia po pierwszej edycji? Debiutowałam jako organizatorka wydarzenia. Na początku nie miałam pojęcia jak się do tego zabrać, od czego zacząć. Wspólnymi siłami z Angeliką dałyśmy radę, pomimo wielkiego stresu! Było intensywnie, ale cudownie. Spotkały nas pozytywne opinie na temat wydarzenia i wiele kobiet wciąż pyta: „Kiedy kolejna edycja Brunchu w spódnicy?”. Drogie Kobiety Przedsiębiorcze, mam dla Was dobrą wiadomość! 5 listopada w Zabrzu, w Restauracji Impresja odbędzie się „Brunch w spódnicy II”.

Druga edycja brunchu w spódnicy

Miejsce zachwyca, jedzenie przepyszne, a tematyka spotkania bardzo dobrze nam znana! Rozwijajmy się, poznawajmy innych, podobnych do nas ludzi, spędzajmy nieco inaczej czas niż dotychczas 😊

Link do wydarzenia: Brunch w spódnicy II

Jeżeli jeszcze któraś z Was się nie zapisała, a bardzo chce wziąć udział w najbliższej edycji, może zarezerwować swoje miejsce, wysyłając wiadomość na adres e-mailowy zapisy@brunchwspodnicy.pl Więcej informacji zostanie odesłane w odpowiedzi – o nic więcej nie musicie się martwic ;)

Fot.: Anna Mika <3

2017-10-23T09:57:49+01:00

Zostaw komentarz